Sport-zajímavosti-zábava

Mafie a slavní mafiáni historie

Dutch Schultz byl společníkem jednoho z nejslavnějších gangsterů - Luckyho Luciana. Byl to kvalifikovaný zločinec. Vyučil se sice sazečem, od klukovských let však byl členem gangu, podílel se na loupežných přepadeních, vloupáních a měl na svědomí vraždy. Nechtěl se podrobit novým pravidlům, které tehdy zavedl Lucky Luciano…Dutch Schultz se narodil v Bronxu. Odmalička šel svou vlastní cestou. V době, kdy už se sindikát měnil ve víceméně obchodní společnost pro nezákonné obchody, na vlastní pěst se věnoval vydíráni. Zašel do restaurace, dal si zavolat majitele a klidně, leč důrazně mu sdělil, kolik a do kdy má zaplatit, když nechce, aby jeho výnosný podnik vyletěl do vzduchu, aby neznámí mladíci polili jeho zboží smrdutou chemikálií anebo aby on sám nedobrovolně nemusel opustit zemský ráj. Všichni majitelé restaurací v jeho rozsáhlém revíru New Yorku, New Jersey a některých dalších sousedních států mu nakonec platili povinný desátek za "ochranu".

Původně se jmenoval Arthur Flegenheimer a patřil k nejchytřejším židovským gangsterům. Poprvé se dostal do vězení v sedmnácti, pak už si dával pozor. S nikým se nekamarádil, pracoval na vlastní účet, snad proto šly jeho výdělky do miliónu ročně.

Sázení zvané "policy" se podobá ostatním číselným hrám, při nichž se z osudí vytáhnou tři ze stovky vložených čísel. Kdo vytipoval všechny a vsadil, vyhrává šest set procent vkladu. Původně ji začali hrát černošští obyvatelé ostrovů v karibské oblasti, někdy začátkem století se rozšířila po Spojených státech. V Americe jsou hazardní hry zakázány. Přestože "policy" patří mezi ně, je stále trpěna a vrůzných podobách přežila dodnes. Je to hra pro každého, nejmenší vsazená sázka je pět centů. Nejrozšířenější je mezi nejchudším obyvatelstvem newyorských černošských čtvrtí. Za pět centů si nezaměstnaný koupí na pár hodin naději, že ještě téhož večera bude boháčem. "Policy" je obrovský business. Dutch Schultz se stal majitelem tohoto zlatého dolu s odhadovaným obratem kolem tří set miliónů dolarů ročně.
Pro urážku "Rady", jednání na vlastní pěst a nespolehlivost byl 23.října 1935 zabit nájemným vrahem Charliem Workmanem, přezdívaným "The Bug".
1  
..  
7  
8  
9  
10